44740638
CSDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Eco-certification

Standardy šetrného cestovního ruchu jsou ukotveny v poměrně přísných předpisech a ustanoveních a podléhají vnitřní i vnější kontrole. Certifikován může být výrobek nebo služba.

Zvolením podniku označeného ekoznačkou podporujeme nejen ochranu životního prostředí, ale také přispíváme k udržení lokální ekonomiky, tzn. podpoříme místní společnost a přispějeme k udržení místní kultury.

Dobrovolné certifikační programy – ekologické značky

ECEAT Quality Label

Mezinárodní značka pro podniky cestovního ruchu s přínosem pro udržitelný rozvoj

Ekologicky šetrná služba

Značka Ekologicky šetrná služba je obdobou značky Ekologicky šetrný výrobek. Kromě dalších služeb je udělována v kategorii ubytovací zařízení. Dá se získat česká nebo evropská ekoznačka, tzv. květina. Certifikačním orgánem pro ekoznačku je česká informační agentura životního prostředí Cenia.

   

Cyklisté vítáni

Tato certifikace říká turistům, že ubytovací, stravovací či jiné zařízení poskytuje prostředí vhodné pro cyklisty – stojany na kola, zamykací prostory, nástroje pro základní údržbu kola, potřeby pro vyprání a usušení oblečení, cyklistické mapy ad.


Regionální značky, biopotraviny

V řadě regionů existují také tzv. regionální značky, které u výrobků či služeb deklarují místní původ surovin, využití místních pracovních sil, šetrnost k životnímu prostředí a návaznost na regionální tradice.


Zdroj: www.ekoporadna.cz

Created 9.4.2014 12:03:23 | read 4319x | kiva
 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load