30261467
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Kościół św. Bonaventury, Mladá Boleslav

Na Karmeli 1457
Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 326 823 071
E-mail:nakarmeli@skoda-auto.cz
Web:www.nakarmeli.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kościół znajduje się w najstarszej części miasta Mladá Boleslav Karmel. Obecnie kościół nie jest wyświęcony i służy do organizacji wystaw, wesel, koncertów i innych imprez towarzyskich.
 
 

W połowie XIV wieku kościół służył jako klasztor benedyktynów, ale szacuje się, że powstał dużo wcześniej. W okresie od XV do XVII wieku w klasztorze mieściła się szkoła braci czeskich. Po bitwie na Białej Górze obiekt dostał się w ręce kościoła katolickiego i został przebudowany w stylu barokowym. W latach 1784 - 85 tu pijarzy założyli gimnazjum i bursę, która wcześniej znajdowała się w miejscowości Kosmonosy.

Kościół został w XX wieku całkowicie zdewastowany i służył jako magazyn Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po rewolucji obiekt dalej niszczał aż do 2007 roku, kiedy otwarto Centrum Kształcenia Škoda Auto Na Karmeli. Firma Škoda Auto a.s. obok kościoła wybudowała swoją szkołę wyższą i w ramach projektu zrekonstruowała i otworzyła kościół św. Bonawentury. Doskonale połączyła współczesną nowoczesną architekturę z renowacją kościoła i okolicy. Obecnie kościół znów przeżywa czasy największej świetności.

Kostel sv. Bonaventury

Zabytki religijne: Kościoły

Kostel sv. Bonaventury
Interiér kostela
kostel sv. Bonaventury
kostel sv. Bonaventury s klášterem
Interiér kostela
 

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load