33444907
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Rejon wspinaczkowy Hrubá Skála

Hrubá Skála, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obszar centralny Skalák uważano za kolebkę czeskiej wspinaczki piaskowcowej.
 
 

Ponad 400 wieży osiąga tu wysokości aż 55 metrów i znajduje się tak blisko od siebie, że wspinacze często przechodzą od jednej do drugiej skały przywiązani do liny.

Znajdziesz tu wieże o znakomitych walorach wspinania, tak samo jak łatwe skałki ze ślizgawymi drogami w ścierającym się piaskowcu i zielonym mchu. Centralne sektory są znakomicie opisane w kilku nowych przewodnikach wspinaczkowych, jednak klasyfikacja w nich może dla poszczególnych sektorów znacznie się różnić. Założeniem udanej wspinaczki w Skalaku jest dobra znajomość zakładania pętli zabezpieczających. Piaskowiec w rejonie Hrubej Skały jest stosunkowo miękki i dlatego wymaga bardzo ostrożnego wspinania. Niezbędne jest bezwarunkowe przestrzeganie zakazu wspinania, gdy jest mokro i podczas kolejnych 48 godzin po deszczu.

Najsłynniejszymi i najpopularniejszymi wieżami w tym skalnym mieście są: Blatník, Maják (Latarnia), Mnich, Zlatá vyhlídka (Złoty widok), Podmokelská, Kapelník (Kapelmistrz), Taktovka (Batuta), Lebka (Czaszka), Dračí věž (Smocza wieża), Dračí zub (Smoczy ząb), Daliborka, Osudová (Losowa).

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load