45275770
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Centrum Informacji Turystycznej Hradčany

Hradčany 458
Mimoň, 471 24

Telefon:+420 487 862 305
E-mail:infocentrum.hradcany@vls.cz
Web:https://www.vls.cz/lesni-pedagogika/informacni-centrum-hradcany
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Centrum Informacji Turystycznej lasów wojskowych znajduje się w miejscowości Ralsko - ; Hradčany na trasie łączącej miasta Mimoň i Doksy, w obszarze byłego terenu wojskowego Ralsko.
 
 

W Centrum Informacji Turystycznej można kupić mapy turystyczne okolicy, znaczek turystyczny "Hradčanské rybníky Ralsko" z widokiem Żurawia, wydany z okazji otwarcia Centrum Informacji Turystycznej, widokówki i publikacje poświęcone historii i współczesności tutejszego regionu.

Centrum Informacji Turystycznej oferuje również liczne broszury informacyjne, dotyczące nie tylko możliwości spędzania wolnego czasu, ale też ochrony środowiska, których celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość tego obszaru z punktu widzenia ochrony środowiska, ponieważ na byłym terenie wojskowym Ralsko występują liczne wyjątkowe obszary, które należy chronić i zachować dla następnych pokoleń w stanie niezmienionym.

Ekspozycja
Ekspozycja Centrum Informacji Turystycznej poświęcona jest historii byłego terenu wojskowego Ralsko, historii i współczesności leśnictwa na tym obszarze, myślistwu, warunkom naturalnym, atrakcjom geologicznym, florze i faunie, ochronie środowiska i jednocześnie możliwościom ruchu turystycznego i aktywnego wypoczynku.

Sala do nauki dla dorosłych
Pomieszczenie to zostało urządzone jest jako sala do nauki dla dorosłych, wyposażona w nowoczesną technikę audiowizualną. Do dyspozycji są dwa duże dotykowe ekrany LCD z możliwością druku wybranych informacji na drukarce laserowej.

Pomieszczenie dla dzieci
W ramach Centrum Informacji Turystycznej urządzono kącik dla małych gości. Dzieci mogą przez wyciągnięcie rąk w bok sprawdzić rozpiętość skrzydeł ptaków drapieżnych gniazdujących w okolicznych lasach albo porównać swój wzrost z wiekiem drzewa. Do dyspozycji jest ściana wspinaczkowa dostosowana do osobliwości tutejszego regionu, pod którą znajduje się materac, będący w rzeczywistości karczowiskiem, na którym mogą dzieci uzyskać informacje na temat roślin z okolicznych lasów i łąk oraz informacje o ich ewentualnym działaniu alergizującym.

Godziny otwarcia

Kwiecień - Maj Wt - Nd 9:00 - 17:00
Czerwiec - Wrzesień Po. - Nd 9:00 - 17:00
Październik Wt - Nd 9:00 - 17:00

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load