Sedmihorky, 511 01
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon |
Długość trasy: 3 km
Liczba przystanków: 17 przystanków
Opis trasy: Ścieżka edukacyjna przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych turystów. Na każdym przystanku czeka na nich zadanie albo zagadka. Dzieci mogą na przykład zagrać sobie na drewnianym ksylofonie, pobawić się w zwierzątka, odwzorować liście drzew i nie tylko. Dzięki temu w lekkiej formie dzieci i rodzice dowiedzą się podstawowych informacji m.in. o lasach w Czeskim Raju.
Przebieg trasy: Pętla prowadzi po oznakowanych szlakach turystycznych, leśnych dróżkach i lokalnych drogach, niedaleko kempingu Sedmihorky, wzdłuż rezerwatów przyrodniczych Bažantník i Hruboskalsko. Najlepiej rozpocząć wyprawę na kempingu Sedmihorky.
Istnieje nawet dziecięcy przewodnik po ścieżce edukacyjnej, w którym dzieci mogą pisać i rysować to, co zobaczą i co robią. Przewodnik do nabycia w recepcji kempingu Sedmihorky, w niektórych punktach informacji turystycznej oraz w budynku Administracji Parku Krajobrazowego Czeski Raj.