30273931
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Do pałacu Svijany

W Czeskim Raju udostępniono dla turystów po gruntownej rekonstrukcji następny zabytek, którym jest interesujący pałac Svijany. Goście mogą obejrzeć jest zrestaurowane wnętrza, łącznie z kaplicą z freskami sufitowymi, i przyległy ogród. Przygotowany jest cały szereg stałych ekspozycji, które można obejrzeć z przewodnikiem lub samodzielnie.
 
 

W pałacu można zobaczyć wystawę archeologiczną z eksponatami ze Svijan i bliskiej okolicy, podziemną ekspozycję Województwa Libereckiego, interaktywną ekspozycję browarniczą, ekspozycję o podziemiach Województwa Libereckiego, część poświęconą byłym właścicielom pałacu – Wallensteinom i Wartenbergom, następnie część poświęconą Islandii, mniejszości romskiej i nauczaniu metodą Montessori. Planowane jest też otwarcie pomieszczenia doznaniowego, w którym zwiedzający zanurzą się do tajemniczej historii XVI wieku. Częścią pałacu jest też rozległy ogród, który przeszedł wyraźnymi zmianami tak, aby oferował miejsce do odpoczynku i zabawy.

W ramach prac restauratorskich, którymi kierował archeolog Petr Brestovanský z Muzeum Północnoczeskiego w Libercu odkryto szereg tajemnic pałacowych, na przykład unikatową brązową agrafę liczącą 3000 lat lub średniowieczny piec chlebowy. Wszystkie odkryte skarby goście będą mogli obejrzeć na własne oczy w ekspozycji, którą w znacznym stopniu organizuje ARCHA 13 o.p.s.

Standardowa cena wstępu wynosi 90 CZK dla dorosłych, dzieci od 6 lat, studenci i seniorzy zapłacą 50 CZK.

Zwiedzanie z przewodnikiem trzeba zarezerwować co najmniej z wyprzedzeniem 2 dni.
Maksymalna liczba osób wynosi 25 w jednej grupie. Cena 1 000 CZK, zwiedzanie trwa 1 godzinę.

Pałac Svijany kupił w 2013 roku Browar Svijany ze wsparciem EOG i Funduszy Norweskich zrestaurował do dzisiejszej postaci.


Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load