30648205
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Ścieżka edukacyjna Chlum

Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 605 000 577
E-mail:info@csopklenice.cz
Web:csopklenice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ścieżka edukacyjna Chlum ma 7,5 km długości i została stworzona, aby zwiększyć atrakcyjność unikalnego parku krajobrazowego Chlum, chronionego zarówno jako ważny obszar europejski oraz jeden z najciekawszych terenów archeologicznych w regionie Mladej Boleslav.
 
 

Po raz pierwszy zostaną tu wystawione najnowsze znaleziska archeologiczne, na czele ze złotymi i srebrnymi skarbami. Dla turystów przygotowano 10 paneli informacyjnych, podzielonych na część przyrodniczą i archeologiczną. Na każdym panelu znajduje się również kod QR, który pozwala zainteresowanym przenieść się do świata wirtualnego. Tam można znaleźć jeszcze więcej dodatkowych informacji, fotografii i obrazków, związanych z danym tematem. Ścieżka edukacyjna obejmuje dodatkowo 8 elementów interaktywnych dla dzieci i panoramę z widokiem na dominanty regionu Mladej Boleslav. Ścieżka nadaje się dla młodszych i starszych turystów, wycieczek szkolnych, a przede wszystkim - rodzin z dziećmi. Oprócz placów zabaw, dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych przygotowano arkusze zadań, które w atrakcyjny sposób pozwalają im zapoznać się ze zjawiskami przyrodniczymi i prehistorycznymi tego obszaru.

Dla młodszych i starszych uczniów przygotowano arkusze ćwiczeń. Zawierają różnorodne zadania związane z informacjami na tablicach, pozwalające na lepsze zapoznanie się z przyrodą Chlumu. Co warto mieć ze sobą: podkładkę A4, ołówek, kredki, torebkę na okazy dla starszych dzieci, taśmę klejącą, metr, dla ciekawskich - atlas roślin i lornetkę. Zeszyty są do dyspozycji w Centrum Informacji Turystycznej w Mladej Boleslav i Bobrovicy, w Ogrodzie Domu Dzieci i Młodzieży, w restauracji i hotelu Na Statku w miejscowości Nepřevázka, a także można je pobrać na stronach internetowych zarządu okręgowego czeskiej LOP (ZO ČSOP) Klenice http/csopklenice.cz lub z poniższego załącznika.

 

Załącznik

  • ikona souboru
  • ikona souboru

Nawiązujące artykuły

Naučná stezka Chlum, autor: Milada Vrbová

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load