30722447
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Dookoła Zvířetic

Mniej trudna trasa wycieczkowa (niebieski stopień trudności) do rejonu Mladoboleslavska i do ruin zamku Zvířetice.
 
 

Plan wycieczki:

Z rynku w Zvířeticach – 1 km drogą do ruin zamku – 1,5 km niebieskim szlakiem turystycznym do Bítouchovac- 0,5 km nieoznakowaną drogą polną – 0,5 km drogą asfaltową do miejscowości Zvířetice.

Długość trasy wycieczkowej: 3,5 km

Stopień trudności trasy dla wózka mechanicznego: o średnim stopniu trudności, wymagająca asystencję

Stopień trudności trasy dla wózka elektrycznego: o lekkim stopniu trudności

Trasa wycieczki nadaje się do jazdy z wózkiem dla dzieci: TAK

Opis trasy:

Parking bez zarezerwowanych miejsc dla osób niepełnosprawnych na wózkach, jego nawierzchnię tworzą kamienie. Z parkingu wyrusz w prawo prostą drogą prowadzącą płaskim terenem z nawierzchnią tworzoną grubym asfaltem. Po 200 m czeka na Ciebie zjazd o średnim stopniu trudności, następnie skręć w prawo na kamienistą drogę leśną. Boczna droga jest oznakowana brązowym kolorem.

Po około 50 m czeka na Ciebie zjazd kamienistą drogą o środkowym stopniu trudności i następnie około 300 m długi podjazd pod górkę o średnim stopniu trudności. Pod samą górą czeka na Ciebie jeszcze ostry 50 m podjazd (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 1).

Do ruin zamku Zvířetice można dojechać również samochodem, na parkingu wszak nie znajdują się zarezerwowane miejsca dla osób niepełnosprawnych z wózkami i nawierzchnia jest częściowo trawiasta i częściowo kamienista.


Wewnątrz ruin zamku znajduje się nierówna nawierzchnia, trawiasta z wąskimi ścieżkami. Połowa powierzchni jest tworzona płaskim terenem.


Od ruin jedź dalej niebieskim szlakiem turystycznym oraz kamienistą drogą polną z środkowym pasem trawiastym. Drogą roztacza się przepiękny widok na Ještěd (Jeszczed) i Karkonosze. Po 2 km prostej drogi polnej prowadzącej płaskim terenem dotrzesz do skrzyżowania z drogą asfaltową, gdzie należy skręcić w prawo i następnie już dojedziesz do Zvířetic. Po następnych 400 m jesteś ponownie z powrotem na parkingu.


 

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load