30808802
CSENDESKNL
Zobrazit kategorie

Ścieżka Máchy dla turystów pieszych i rowerowych

Doksy

Zapraszamy na wizytę w Doksach, Starych Splavach i Břehyně.
 
 

Rozmieszczono tu tablice informacyjne i tabliczki zawierające informacje o ciekawych punktach w okolicy. W ramach projektu dla zwiedzających otwarto również park zamkowy w Doksach. Na terenie parku zamkowego na sześciu tablicach informacyjnych można dowiedzieć się ciekawostek z historii zamku, o jego architekturze, florze zamkowego parku, o rodzie Wallensteinów i innych informacji, przybliżających cały kompleks zamkowy. Ścieżka edukacyjna koncentruje się w lewej części patrząc od strony wejścia do parku. Na jednej z dwóch tablic informacyjnych przed wejściem do parku zamkowego znajduje się mapa miejscowości w regionie z zaznaczonymi tablicami informacyjnymi i ich tematyką. A miejsc, w które warto się wybrać jest naprawdę dużo.

W sumie wybrano 30 ciekawych punktów: w 17 umieszczono tablice informacyjne, 7 tabliczek i 6 tabliczek z kamienną podstawą. Kolejny interesujący punkt to niezbyt znany szczyt Šibeniční vrch, gdzie można usiąść wygodnie na ławce i rozkoszować się widokiem miasta. Można się tu również dowiedzieć przerażających informacji o tym tajemniczym miejscu, nie bez kozery nazywanym przez miejscowych Szubienicznym.

Jeżeli nowa ścieżka edukacyjna po Doksach, Starých Splavech i Břehyně poszerzy horyzonty i pozwoli spędzić przyjemnie czas na spacerze po mieście - spełniła swoją rolę! Życzymy udanej wycieczki!

Jest to projekt, na który organizacja użyteczności publicznej Máchovo jezero otrzymała dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Leader+, zarządzany przez Lokalną Grupę Działania LAG Podralsko.

 

Nawigacja

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load