44755804
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Galerie Granát Turnov - Zákaznické centrum

Telefon:+420 481 325 989
GSM:+420 737 206 691
E-mail:galerie@granat.cz
Web:https://www.granat.cz/galerie-granat/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V Galerii Granát představuje družstvo Granát, d.u.v., Turnov český granát a český granátový šperk ve vlastní expozici.
 
 
Granát, družstvo umělecké výroby Turnov, je tradičním výrobcem originálních šperků s českými granáty. Exponáty představují průřez sortimentem šperků za více než 70 let trvání zdejší výroby. Vystaveným unikátem je největší nalezený český granát o průměru 7,5 mm, který byl nalezen v roce 2015. Dále můžete zhlédnout sbírku drahých kamenů (např. acháty, jaspisy a zkamenělá dřeva), které byly nalezeny při těžbě českých granátů v Podkrkonoší. Dále můžete vidět ukázku broušení tohoto českého drahokamu či některou ze zlatnických technik a také si najít a odnést český granát v jeho surové podobě.

V průběhu celého roku se v galerii střídají výstavy obrazů a uměleckých děl místních umělců. V letních měsících pravidelně probíhají dvě podvečerní prohlídky galerie, které organizujeme ve spolupráci s RTIC Turnov. Pro rodiny s malými dětmi jsou prohlídky zpestřeny loutkou krále Granáta.

Novinkou pro rok 2023 jsou tvořivé dílničky pro předškolní děti a 1. stupeň základních škol s názvem STAŇ SE ZLATNÍKEM. Pouze pro objednané skupiny. V rámci Turnovského léta budou tyto dílničky volně přístupné každé úterý ve stejný čas jako Den s mineralogem, který pořádá Muezum Českého ráje v Turnově.

Součástí galerie je prodejna dárků, kde nabízíme doplňkový sortiment výrobků s českými granáty. Jedná se především o dárkové sklo a dekorativní předměty. V přízemí budovy je družstevní prodejna šperků s českými granáty.

Vstupné:
Jednotné vstupné – 20 Kč
Děti do 16 let – zdarma

Vstupné na aktuální výstavu fotografií, grafiky nebo obrazů je zdarma.

V případě zájmu je možná rezervace termínu i pro skupiny. Těšíme se na vaši návštěvu.Dovolená bez bariér - nabídka

Bezbariérový přístup ze zadní části budovy, kde je dále k dispozici výtah do patra galerie.

Otevírací doba

všechny měsíce Po - Pá 9:00 - 12:30
13:00 - 17:00
Květen - Srpen So 9:00 - 12:00

Aktuální otevírací dobu naleznete na webových stránkách galerie. V pondělí otevřeno až od 10:00.

Vstupné

Plné vstupné:20,00 CZK
Poznámka:Děti do 16 let – zdarma

Související články

Galerie Granát, autor: archiv Granát

Přístupnost

obtížný povrch obtížný sklon bezbariérový vstup bočním vchodem schody výtah
Vstup
Hlavní vstup do galerie z náměstí je bariérový ( 2 schody) s jednokřídlými dveřmi (šířka 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Zvonková signalizace s obousměrnou komunikací (výška 154 cm) je umístěna u vstupu vpravo. Vedlejší částečně upravený neoznačený vstup je možný z druhé strany budovy z ulice Markova. Přístup tvoří štěrková komunikace a zámková dlažba. Před vstupem se nachází nízký schod (výška 4 cm). Zvonková signalizace s obousměrnou komunikací (výška 146 cm) je umístěna vpravo. Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 80 cm, vedlejší křídlo šířka 48 cm) se otevírají mechanicky směrem ven.
Interiér
Galerie je umístěna v prvním patře a je přístupná osobním výtahem. Vstup do expozice tvoří jednokřídlé dveře (šířka 90 cm). Manipulační prostor je dostatečný, všechny průjezdy jsou širší než 80 cm.
Výtah
Výtah (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; klec šířka 110 cm, hloubka 135 cm) spojuje 0. až 1. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena madlem a zrcadlem na čelní stěně. Sklopné sedátko a zrcadlo v kleci chybí. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 98 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 104 cm.
Hygienické zázemí
Upravená toaleta není k dispozici.
Parkování
Vyhrazené parkovací místo se nachází na náměstí před vstupem.
Návaznost na dopravní uzly
Nejbližší autobusová zastávka MHD je umístěná ve vzdálenosti cca 100 m (resp. 200 m v opačném směru) od galerie. Vhodnou přístupovou trasu tvoří mozaiková dlažba v podélném sklonu (4 – 6 %), trasa vede přes bezbariérově upravené přechody. Povrch nástupiště má rovný povrch, výška nástupní hrany je dostatečná.

Výklad v cizím jazyce: ruština Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, francouzština, španělština Služby a vybavení: vstup se psy Typ muzea: výtvarné umění

Foto Český slavík, autor: Archiv Galerie Granát
Galerie Granát - ukázka výroby, autor: Pavel Matys
Galerie Granát, autor: archiv Granát
Galerie Granát, autor: archiv Granát
Galerie Granát, autor: archiv Granát
Zákaznické centrum, autor: Granát d.u.v.
Zákaznické centrum, autor: Granát d.u.v.
Granát - zboží, autor: Granát d.u.v.
Granát - zboží, autor: Granát d.u.v.
 

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load