42976068
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Od hradu Kost na zříceninu skalního hradu Valečov

Podkost

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Oblíbená trasa vedoucí mezi dvěma dominantami Českého ráje.
 
 

K dopravě pod hrad Kost doporučujeme hnědou linku sezonních turistických autobusů. Své auto můžete nechat na parkovišti pod Valečovem.

První úsek výletu vede od hradu Kost (1) po červené turistické značce (Zlaté stezce Českého ráje) lesem kolem Pomníků, které připomínají srážku pruských a rakouských vojáků při válce v roce 1866. Na rozcestí Pod Žehrovkou se musíte rozhodnout, zda půjdete kolem rekreačního Komárovského rybníka nebo pod Sokolkou a přes Obětní kámen. Zelená vás povede lesem (1a) ke Komárovskému rybníku, přes Novou Ves a osadu Zápudov ke zříceninám hradu Valečov. Usek mezi restauraci na křižovatce a Zápudovem za mokra nedoporučujeme. Bývá značně rozbahněn.

Pokud budete pokračovat z rozcestí Pod Žehrovkou (1b) po červené (Zlaté stezce Českého ráje), projdete po silnici osadou Srbsko a lesem obejdete mohutný skalní útvar Sokolka. U Zakopané přijdete na lesní silničku, z které bude červená odbočovat doprava do Příhraz. Vy půjdete stále po silničce až narazíte na modrou značku. Ta vás povede přes Černou Louži a Obětní kámen na Skalku. Zde se vrátíte na Zlatou stezku a po červené přes Bunclavu a kolem skalních bytů dorazíte ke zříceninám hradu Valečov. Po prohlídce sejdete na parkoviště pod hradem.

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load