30808685
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Informační centrum Hradčany

Hradčany 458
Mimoň, 471 24

Telefon:+420 487 862 305
E-mail:infocentrum.hradcany@vls.cz
Web:https://www.vls.cz/lesni-pedagogika/informacni-centrum-hradcany
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Informační centrum vojenských lesů se nachází v obci Ralsko - Hradčany. Leží na trase spojující města Mimoň a Doksy, v oblasti bývalého Vojenského výcvikového prostoru Ralsko.
 
 

V infocentru lze zakoupit turistické mapy zdejšího okolí, turistickou známku Hradčanské rybníky Ralsko s Jeřábem popelavým, která byla vydána u příležitosti otevření Informačního centra, pohledy a publikace o historii i současnosti zdejšího kraje.

Informační centrum nabízí také spoustu propagačních materiálů týkajících se nejen rekreačního vyžití, ale také ochrany přírody, jejichž cílem je upozornit návštěvníky na jedinečnost tohoto území z pohledu ochrany přírody, aby nedocházelo ke konfliktům s orgány ochrany přírody, neboť se v bývalém VVP Ralsko nachází množství chráněných a velmi cenných území, která je třeba chránit a zachovat v nezměněné podobě i pro generace následující.

Expozice informačního centra je věnována historii území bývalého VVP Ralsko, historii i současnosti lesnictví v této oblasti, myslivosti, přírodním podmínkám, geologickým zajímavostem, floře a fauně, ochraně přírody a zároveň i možnostem turistického a rekreačního vyžití.

Informační centrum je svou polohou vhodným výchozím bodem jak pro zájemce o cykloturistiku, tak i pěší turistiku. Přímo od informačního centra vychází 3 turistické okruhy v délce 3,5 km; 8,5 km a 16 km do blízkého okolí borových lesů, rybníků a pískovcových skal. Nejkratší okruh je vyznačen jako Naučná stezka Jeřáb s osmi informačními panely.

Oblast bývalého VVP Ralsko je právem označována jako „cykloráj“. Fyzicky nenáročným terénem se proplétá mnoho silniček většinou s asfaltovým povrchem, které zde zanechala cvičící vojska. Na většině lesních komunikací jsou navíc umístěny závory přispívající k větší bezpečnosti cykloturistů projíždějících prostorem. Poznávání přírody na kole či pěšky si lze v letních měsících zpříjemnit koupáním v Hradčanském rybníku, který se nachází v těsné blízkosti informačního centra.

Dovolená s dětmi - nabídka

Speciální prostor pro dětské návštěvníky, ve kterém zábavnou formou poznávají tajemství přírody.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Expozice zaměřená na ochranu přírody. Pro větší děti je k dispozici studovna s LCD obrazovakmi, pro menší děti dětský prostor zaměřený na poznávání přírody hravou formou.

Otevírací doba

Duben - Květen Út - Ne 9:00 - 17:00
Červen - Září Po - Ne 9:00 - 17:00
Říjen Út - Ne 9:00 - 17:00

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load