46024252
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Letní kino Turnov

Skálova 1590
Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 322 083
GSM:+420 733 668 128
Web:www.kinoturnov.cz
www.kcturnov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Areál letního kina je součástí městského parku ve Skálově ulici. Jeho výstavba proběhla v šedesátých letech minulého století.
 
 

Maximální kapacita hlediště je 1 300 diváků, míst k sezení je 1000. Součástí areálu je kiosek s občerstvením, koncertní pódium a samozřejmě toalety.

Způsob využití: Letní kino červen - září, venkovní koncertní scéna
V letních měsících se v Turnově promítá výhradně v digitálním letním kině, které se dlouhodobě řadí mezi nejnavštěvovanější letní kina v České republice.

Vstupenky do letního kina jsou nečíslované a není proto nutné je předem rezervovat. Areál se otevírá 45 minut před začátkem promítání (v případě očekávaných filmů ještě dříve), čas začátku je ale orientační a projekce může začínat o něco později dle setmění. Letní kino promítá za každého počasí, není technicky možné přesunout projekci do kina Sféra. Vstup se psy je povolen, ovšem pouze za předpokladu, že nebudou ohrožovat návštěvníky a rušit projekci. 

Z historie turnovského letního kina:

Původně velkolepý víceúčelový areál měl hlediště pro více jak 2 tisíce diváků. K jeho chloubám patřilo velké pódium s podzemním orchestřištěm a přilehlým objektem šaten. Tento areál byl občas využíván k různým slavnostem minulého režimu. Jak postupně ztrácel na významu onen politický systém, ztrácel na významu i tento areál. Důsledek byl jednoznačný. Areál začal chátrat.

Přesto se ještě jednou probral k životu. Bylo to v době, kdy bylo zrušeno orchestřiště, přebudovalo se prohnilé jeviště a na jeho místě byla postavena stabilní promítací stěna. Areál byl vybaven promítacími stroji MEOPTA UM 70/35, které vedle všech současných formátů 35 mm umožňovaly projekci 70mm filmu (systém TODD A.O.) se šestikanálovým zvukem. S ústupem slávy filmových festivalů pracujících, ztratil areál znovu na významu a již jej nic nezachránilo před dalším chátráním. Nad areálem a jeho další budoucností visely zlověstné otazníky.

V roce 2003 přešel tento areál pod správu Kulturního centra Turnov, později dokonce do jejího vlastnictví. Zástupci městské samosprávy rozhodli, že do opravy tohoto areálu vloží v několika letech etapově finanční prostředky, pomocí kterých se pokusí udržet přírodní areál v použitelném stavu. V roce 2004 byly tyto práce započaty a v roce 2005 dokončeny.


Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load