46346839
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Tour de France ve Škoda Muzeu

Během července celý svět se zatajeným dechem sleduje výkony cyklistů světové úrovně na legendárním etapovém závodě Tour de France. Součástí svátku cyklistiky je již 20. sezónu i značka Škoda. Jedná se o logické spojení, kdy značka nezapomíná na své kořeny, neboť prvními výrobky pánů Laurina a Klementa byla právě kola.
 
 

Každoroční podpora Tour de France je tvořena flotilou vozů značky Škoda, která zajišťuje mobilitu nejen organizátorům, ale i servisní podporu týmům účastnícím se klání. Nejviditelnější je vždy červený ředitelský vůz, Red Car, v barvě Corrida. Je to vozidlo, z něhož je každá etapa, kromě časovky, odstartována mávnutím praporu. Ředitel závodu Christian Prudhomme má ve vozidle veškeré pohodlí a vybavení nutné pro koordinaci celého závodu. Součástí vozu je mimo jiné i chladnička na šampaňské. O věhlasu a významnosti závodu svědčí, že Red Car hostilo i několik francouzských prezidentů.

Součástí Tour de France jsou i trikoty, které jsou udělovány jezdcům v jednotlivých vyhlášených kategoriích. Společnost Škoda Auto byla nejdříve partnerem bílého trikotu, který se uděloval nejlepšímu mladému jezdci do 25 let v celkové klasifikaci Tour de France. Dnes je jméno automobilky neodmyslitelně spjato se zeleným trikotem pro nejlepšího sprintera soutěže.

Posledních 13 sezón vítěz Tour de France po třech týdnech nadlidských výkonů nad hlavu zvedá trofej, kterou navrhuje Škoda Design. Trofej vzniká ve společnosti Lasvit v Novém Boru tradičním postupem ručního foukání do formy a základem každé trofeje je kvalitní křišťálové sklo.

Škoda Muzeum se rozhodlo oslavit 20 sezón s Tour de France tematickou výstavou. Přijďte se podívat nejen na vozidla spjatá s kláním o žlutý trikot, ale i na trikot loňského vítěze sprinterské kategorie Wouta van Aerta. Těšit se můžete také na trofeje dvou nesmiřitelných rivalů z posledních let – Tadeje Pogačara a Jonase Vingegaarda. Navštivte výstavu spjatou s Tour de France ve Škoda Muzeu do konce září 2023 a nasajte tu pravou cyklistickou atmosféru.

Archiv Škoda Auto


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load