45360081
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Nová lávka na Krásné louce

V úterý 23. května 2023 byla pro veřejnost otevřena nová lávka pro cyklisty a pěší na Krásné louce v Mladé Boleslavi v části zvané tradičně Pták. Slavnostního aktu se zúčastnily všechny zainteresované strany, tedy zástupci vedení města i Škoda Auto, poskytovatelé evropských dotací a představitelé Středočeského kraje.
 
 

Lávka o délce 196 metrů je unikátní svým designem, který je dílem významného architekta Josefa Pleskota. Zároveň zapadá do Koncepce rozvoje cyklistiky ve Středočeském kraji na období 2017-2023, protože propojuje místní cyklostezky s páteřní trasou Greenway Jizera, která se dosud omezovala na pravobřežní část řeky. Součástí této koncepce je propojení Greenway Jizera s dalšími páteřními cyklostezkami, např. s Labskou stezkou. Snahou kraje je také postupně zpevňovat problematické úseky cyklostezek, které jsou v deštivějších obdobích prakticky nesjízdné. V realizaci jsou úseky Dalovice – Čejetičky a Čejetičky – Brodce. Kraj počítá se spoluprací s vodárenskou společností VAK Mladá Boleslav.

klady na výstavbu nové lávky sice dosáhly cca 79 mil. korun, podařilo se ale získat prostředky z fondů EU, nadačního fondu Škoda Auto a samozřejmě i od Středočeského kraje. Z pohledu města se jedná o jednu z největších investic letošního roku. Město v budoucnu plánuje využít lávku jako komunikační uzel mezi pravým a levým břehem Jizery, na kterém by měla vzniknout nová cyklostezka, vedoucí z Krásné louky do lesoparku Štěpánka.


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load