45442718
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Muzejní noc 2023

19. 5. se na jednu noc otevřou brány muzeí a galerií a jsou volně přístupné veškeré muzejní expozice a výstavy, vždy doprovázené zajímavým doplňkovým programem. Městský palác Templ, Sbor českých bratří, Galerie Pod Věží, Škoda Auto Muzeum, Letecké Muzeum Mladá Boleslav, Muzeum Mladoboleslavska.
 
 

Návštěvníci Mladoboleslavské muzejní noci mohou zdarma využít MHD po trase Škoda Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum.

Ve Sbor českých bratří od 20:00 koncert mladoboleslavského pěveckého sboru Gospel Voices. Dále se představí skupina T.E.T.R.I.S. - tanec s plameny, hra světel a tmy. Strhující hudba a podmanivá choreografie. Začátek ve 22.00 hodin. Vstupné zdarma.

Galerie Pod Věží bude moct prohlédnout výstavu fotografií Zdeňka a Jana Halíře. Dále vystoupení žáků mladoboleslavské Umělecké školy. Přístupné bude vyhlídková věž a podzemní prostory.

Pro Škoda Muzeum návštěvníky bude volně přístupná expozice muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů Škoda. 
Doprovodný program bude soustředěn do sálu Laurin & Klement Forum. Pohybové divadlo Lindo, hop! za doprovodu Originálního Pražského Synkopického Orchestru předvede autorskou hudebně-taneční grotesku s názvem Pingls aneb Hot café revue. Představení spojující prvky nonverbálního pohybového divadla s živou dobovou hudbou je zasazeno do atmosféry 20. let minulého století. Součástí je i stylová tančírna, která diváky interaktivně vtáhne na taneční parket. Začátky vstupů v 19:00, 20:00 a 21:00 hod. Diváci se mohou občerstvit ve stylové kavárně. Připravena je degustace vín za účasti zkušeného someliéra.Pro děti je pak připraven tvořivý workshop s možností výroby dobového doplňku. 

Městský palác Templ nabídne prohlídku stálé muzejní expozice o historii Mladoboleslavska a po celý večer také tvořivé dílny pro děti. V prostoru parkánu se můžete těšit v 19.00; 21.15 a 22.30 kouzelnické a kejklířské vystoupení Petra Theimera a v galerii pak na koncert básníka a písničkáře Jiřího Dědečka, který vystoupí v 19.30; 20.30 a ve 21.30 hodin.

Na boleslavském hradě vás mezi 18. a 23. hodinou budou čekat kejklíři, šermíři, řemeslníci a hudebníci. O hlavní program se postará Wagabundus Collective.

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha budou od 18 hodin do setmění připraveny letecké ukázky, po setmění vystoupí v letecké kantýně jazzová kapela Steamboat Stompers se zpěvačkou Evou Emingerovou. Muzeum bude otevřeno do 23 hodin. 

Muzeum Benátecka zahájí program v 18 hodin vernisáží výstavy makrofotek Na křídlech vážky. Pokračovat budou velkou módní přehlídkou historických oděvů. V průběhu večera pak proběhne několik menších módních přehlídek a komentovaných prohlídek muzea s průvodcem v historickém kostýmu. Muzeum bude otevřeno do 22 hodin.

V muzeu Podbezdězí letos festivalový program připraven není. Od 17 hodin zde otevřou výstavu Bělská továrna "Bratří Veselý". Vernisáže se zúčastní sběratel a vydavatel časopisu MotoExpress Jan Čejchan, který na výstavu zapůjčil motokolo. 


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load