46187628
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Kruh přátel hudby nabízí abonmá pro sezónu 2023

Pro rok 2023 Kultura města MB se Spolkem přátel umění MB připravila koncertní sezónu, která představí na více místech celou škálu skvělých hudebníků, kteří slaví úspěchy nejen na českých podiích, ale i v zahraničí.
 
 

Po dvouleté odmlce, způsobené rušením kulturních akcí kvůli protikoronavirovým opatřením, se snad konečně vracíme do doby, kdy jsme v Mladé Boleslavi měli možnost každý měsíc navštívit minimálně jeden skvělý koncert Kruhu přátel hudby nebo koncert neabonentní.

Sérii koncertů zahájí v únoru v Městském divadle houslový recitál talentovaného Jana Nováka s klavíristkou Martinou Hájkovou. Poté se na březnový a dubnový koncert přesuneme do Kosmonos, kde v Zrcadlovém sále zámku vystoupí cembalistka Edita Keglerová s Hanou Flekovou, která nám představí netradiční smyčcový nástroj - violu da gamba. Dalším interpretem, který oživí prostor Sala terrena zámku Kosmonosy, bude soubor i Flautisti. V květnu do Sboru českých bratří postupně pozveme Quasi Trio, Podnikový dechový orchestr Škoda Auto a Mladoboleslavský komorní orchestr. Před letní pauzou se můžeme těšit na kontrabasistu Václava Hořáka, v září se pak v pěveckém recitálu představí Roman Janál s Nikolou Uramovou za klavírního doprovodu Karla Košárka. V říjnu se vrátíme do Městského divadla na Beethovenovy sonáty v podání klavíristky Terezie Fialové a violoncellisty Jiřího Bárty. Koncertní sezónu zakončí v Templu kytarové duo Siempre Nuevo.

Abonentní vstupenka je vlastně zvýhodněnou volnou vstupenkou na všech 9 koncertů KPH. Je přenosná, pokud si abonentku zakoupíte a na určitý koncert nemůžete přijít, můžete ji komukoli zapůjčit. Případně můžete abonentku využívat v rámci rodiny či kolektivu. Každý si vybere „ten svůj“ koncert, který s abonentkou navštíví. Abonentky jsou od 1. 12. 2022 k dostání na recepci DK, v Infocentru, ve Sboru českých bratří či v Galerii Pod Věží. Cena je 1100 Kč pro pracující a 850 Kč pro seniory nad 65 let a mládež do 26 let. Zároveň je na těchto místech možno zdarma vyzvednout koncertní katalog, který vám představí nejen koncerty v rámci KPH, ale i další chystané koncerty. Abonentku doporučujeme jako skvělý hudební zážitkový vánoční dárek.

Kruh přátel hudby je podpořen Statutárním městem Mladá Boleslav a Českým hudebním fondem. Veškeré informace také na www.kphmb.cz popř. na telefonu 605 826 988.

Těšíme se na společné hudební zážitky!


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load