42792824
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Dětská nota slaví 49.výročí, tentokrát na téma “Plavba po rybníku“

7.-11.listopadu se uskuteční již 49. ročník autorské soutěže písní pro děti pod názvem Dětská nota ve ŠKODA Muzeum. Každý den by měly být na programu dva koncerty pro školy, vždy v 8:30 a 10:30. Vrchol nastane ve čtvrtek 10.listopadu, kdy je ještě navíc od 17:00 koncert pro veřejnost, ostatní vystoupení jsou určena základním a mateřským školám.
 
 

Vstupné: v předprodeji 200,- / na místě 230,- Předprodej od 18. 10. v Infocentru Mladá Boleslav 

Jedná se o unikátní významnou hudební událost. Pro autory soutěžních písní i pro odbornou porotu je bezesporu klíčový koncert ve čtvrtek 10.listopadu od 10:30, neboť zde proběhne vyhodnocení a ocenění nejlepších písní za přítomnosti publika..

Letošní úctyhodný počet do soutěže zaslaných písní /56/ obsahoval velmi různorodá témata- od nejčastějších zvířátek až po snové vize a představy. Autoři textů soutěžních písní se nechali inspirovat rozmanitými činnostmi, kterým se věnuje dnešní školní mládež nejen ve svém volném čase, ale i v rámci školní docházky. Úroveň vybraných textů pro finále nabízí velmi kvalitní dětskou poezii, posílenou o originální harmonicky poutavě pojatou melodiku. Autor scénáře Adam Koubek se nechal inspirovat písní o Pirátech na rybníku, takže celá DN bude jedna velká plavba mezi příběhy ostatních písní. Pro publikum je připravena atraktivní soutěž na téma: „Rybolovci pokladů“  samozřejmě s odměnami pro soutěžící. V porotě zasednou známá jména z oblasti české populární hudby /např. klavírista Petr Malásek, zpěvačka Dasha a další/ a také zástupci sponzorů. Očekávaný výrok poroty bude zahrnovat nejen odborný přístup, ale i laické ohodnocení, jehož výsledný efekt je často pádnější a účinnější, než mínění přísného, odborného poslechu.

Podklady pro vznik CD Dětská nota 2022 natočila skupina Paprsek Friends v březnu 2022 ve studiu Kdyně u Domažlic s kapelou ve složení: Jan Steinsdörfer-klávesy, Jan Lstibůrek-baskytara, Josef Štěpánek-kytary a Martin Novák-bicí. Vokální party byly pořízeny v ART Studiu MB.„O prázdninách jsme na soustředění v Zásadě nastudovali s Paprskem základy ke konečné choreografii. Tu jsme od září poté poctivě pilovali společně s režijními záměry a také moderováním, které je rovněž výlučně dětské. Scházeli jsme se na pravidelných zkouškách každou sobotou a neděli na našem tradičním místě, v tělocvičně 2. základní školy,“ prozradila sbormistryně Markéta Amerighi. Ta je také autorkou choreografie a některých vokálních aranží celého vystoupení, doplněných o aranžmá Milana Klipce a Jana Lstibůrka. Výsledek jejich společného úsilí spatří světlo světa poprvé dohromady s kapelou na generálce v předvečer premiéry, tedy v neděli 6.listopadu odpoledne.
Mezi největší partnery této akce patří město Mladá Boleslav a akciové společnosti Škoda Auto a ŠKO-Energo.

Do finále se probojovala tato desítka titulů:

  • · Piráti na rybníku – Petr Hurdes, Libor Machata
  • · Lemur Youtuberem – Tomáš Nováček
  • · Na lodi snů – Šárka Krejčí
  • · Italiano mandolino – Milan Benedikt Karpíšek
  • · Abychom spolu mohli chodit – Tomáš Suchý, David Konopáč
  • · Dorotčina píseň – Tomáš Reindl
  • · Vizuální veršotepec – Cordelia Borja Rodriquez, Dobra Slámová
  • · Čas - Kateřina Korbelová, Gabriela Fritschová, Markéta Skalová
  • · Ráno - Jan Psohlavec
  • · Myší pišišvor – Zuza Ďurdinová

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Kostrounová, místopředsedkyně sdružení Paprsek Mladá Boleslav

Email: kostrounka@seznam.cz Tel.: +420 603 451 503


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load