43638700
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Mladá Boleslav má encyklopedii o nekonečnu stránek. A přitom se vám vejde i do mobilu.

Muzeum Mladoboleslavska tvoří Encyklopedii Mladá Boleslav. Internetový portál, který pojme široké spektrum informací, se bude rozrůstat i v budoucnu.
 
 

Osobnosti spjaté s městem, historické události, cenné památky ale i praktické rady, pomůcky pro výuku historie nebo virtuální výstavy se vejdou na stránky Encyklopedie Mladá Boleslav. Portál nabitý vědomostmi připravuje Muzeum Mladoboleslavska posledních několik měsíců a plánuje rozvíjet ho a doplňovat i dál. „Internetový portál byl vytvořen s cílem maximálně zjednodušit přístup k informacím shromažďovaným v paměťových institucích, které v našem městě působí,“ říká ředitelka muzea Kateřina Jeníčková. Na jeho vzniku s muzeem spolupracuje Státní okresní archiv Mladá Boleslav.

Do příprav jednotlivých sekcí se kromě historiků a archivářů zapojili také odborníci na genealogii, archeologové a památkáři. Vedle informací pro studenty nebo ty, jejichž koníčkem jsou dějiny, tak encyklopedie nabízí i konkrétní návody a doporučení. Najdete tu instrukce, jak pátrat po předcích, když sestavujete rodokmen. Přečtete si, jak ohlásit archeologům, když se chystáte vykopat vodovodní přípojku, a co očekávat, když dojde na archeologický výzkum. Pokud se zajímáte o koupi památky nebo opravujete dům v památkové zóně, připravíte se na jednání s památkáři. Preferujete-li audiovizuální formu, doporučujeme video rozhovory s odborníky. I jejich archiv plánuje muzeum v budoucnu rozšiřovat a doplňovat, aby obsáhl co nejširší záběr témat.

„Věříme, že projekt prohloubí zájem Boleslavanů o místní historii a rozšíří obzory veřejnosti v tom, co, jak a proč řeší archeologové nebo památkáři,“ dodává ředitelka muzea. Portál vzniká s podporou Nadačního fondu ŠKODA AUTO a nadačního fondu BOHEMIAN HERITAGE FUND.


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load