33980293
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Zábavné odpoledne a výstava Stačí trocha fantazie

Zavzpomínejme společně na knihy, které jsme četli v mládí! Jedinečnou příležitost budete mít na zábavném odpoledni 4. května 2022 od 15 hodin.
 
 
  • Na hradním nádvoří si zahrajte spolu s Vašimi dětmi Bojovku Rychlých šípů a prověřte na jednoduchých úkolech své znalosti třeba románů Jaroslava Foglara. Přijít můžete již od 15 hodin.
  • V 16:30 zahájíme vernisáží samotnou výstavu „Stačí trocha fantazie“, kde nasajete atmosféru a tvorbu oblíbených autorů jako byl Jules Verne, Karel May, Jaroslav Foglar, Eduard Štorch nebo v současné době J. K. Rowlingová. Jedna část výstavy je rovněž věnována slavnému Čtyřlístku. Nejzajímavějším exponátem je určitě velký model Nautilu z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem.
  • V 17:00 hodin pak začne přednáška Jaroslava Šebka „Stopy Jaroslava Foglara v Mladé Boleslavi.Jaroslav Šebek, známý skautský vedoucí, se s Jaroslavem Foglarem osobně znal, pomáhal mu přepisovat jeho díla, tajně je za socialismu rozšiřoval a pomohl i k jejich oficiálnímu vydání.

 

Věříme, že se spolu s námi vrátíte do let svého mládí a třeba znovu otevřete romány plné naděje, čistoty a hlavně dobrodružství.


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load