ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Vernisáž Barbory Jelínkové - Kořeny a křídla 4. 11. 2021

Srdečně vás zveme na novou výstavu Kořeny a křídla v prostoru Sboru českých bratří. Vernisáž se uskuteční 4. 11. od 17.00 hodin. Vystoupí herečka Jitka Osička a kapela join the caravan. Výstava bude probíhat od 2. 11. - 12. 12. 2021.
 
 


o barboře.

Barbora Jelínková * 1986

~ je česká fotografka a výtvarnice, zabývající se uměleckou fotografií, malbou a tvorbou jí svobodnou. malba a kresba se jejím životem prolínala od útlého dětství, kdy byla žákyní umělecké školy. Poté se věnovala pět let studiu na katedře mediálních studií, před jehož ukončením si jí získala fotografie, u které již zůstala.

Vyniká svým identickým rukopisem, kde vnukává opravdovost, skrze jí vlastní snový pohled. Přesto však s přiznáním surovostí života a esencí jemnocitu, která je nedílnou součástí každého z nás.  Její tvorba je spolupráce přítomného času a vzájemného propojení spolu s portrétovanou osobou. Ráda prohlubuje pocity, sahající až k vlastní entitě, pozoruje, kde končí iluze a začíná být viděna pravda vztahů a sebe samých. Zachycuje především portrét širší veřejnosti a známé tváře české umělecké scény. Jejím specifikem je zviditelňování dětského světa v nejjemnější podobě.

Její obrazy jsou vyjádřením vnitřních pocitů, kde je hlavním sdělením ženský princip v mnoha podobách, zapracovaným do intuitivní malby. Stávají se jakýmsi vnitřním dialogem tam, kde už fotografie jí samotné nestačí. Pravidelně svou tvorbu představuje na autorských i kolektivních výstavách.

Velmi intenzivně se zapojuje do charitativních projektů a neziskových aktivit, které mají významné místo v jejích osobních projektech a staly se nedílnou součástí jejího vnitřního světa.

 


„cítit,vnímat,tvořit a být.” 


http://www.barborajelinkova.com/ 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load