32330945
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Vycházka na Kamenný Vrch u Křenova

Přírodní památka s řadou neobvyklých tvarů vzniklých selektivním zvětráváním. Ke Kamennému vrchu se dostanete z Dubé po turistických stezkách. Vyrazit můžete z autobusového nádraží v Dubé po NS Dubsko - Kokořínsko nebo po žluté z Dubé - Nedamova směrem na Panskou Ves a odtamtud po zelené až ke Kamennému Vrchu. Pokračovat můžete přes Beškovský vrch, Kluk, Rozprechtice, Sochu sv. Prokopa, Sušárnu chmele a zpět na autobusové nádraží v Dubé (cca 12 km).
 
 

Přírodní památka Kamenný vrch 

Kamenný vrch u Křenova je název přírodní památky a vrchu o nadmořské výšce 382 m na území CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Jedná se o pískovcový skalní hřbet s řadou neobvyklých tvarů.

V pískovcové skále přesycené železitými sloučeninami (hydroxidy železa) vznikly až tvary podobné růžím a mísám. Tyto skalní tvary – inkrustace vzniklé selektivním zvětráváním hornin jsou chráněné.

Památka byla vyhlášena Správou CHKO Kokořínsko 15. listopadu 1991 a je v její správě.

Ke Kamennému vrchu se dostanete z Dubé po turistických stezkách. Vyrazit můžete z autobusového nádraží v Dubé po NS Dubsko - Kokořínsko nebo po žluté z Dubé - Nedamova směrem na Panskou Ves a odtamtud po zelené až ke Kamennému Vrchu. Pokračovat můžete přes Beškovský vrch, Kluk, Rozprechtice, Sochu sv. Prokopa, Sušárnu chmele a zpět na autobusové nádraží v Dubé (cca 12 km)

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load