43565833
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Naučná stezka Chlum

Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 605 000 577
E-mail:info@csopklenice.cz
Web:csopklenice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka Chlum je dlouhá 7,5 km a klade si za cíl zatraktivnit unikátní lokalitu přírodního parku Chlum, který je chráněn zároveň jako evropsky významná lokalita a je jedním z archeologicky nejzajímavějších území na Mladoboleslavsku.
 
 

Exkluzivně budou úplně poprvé představeny nejnovější archeologické nálezy v čele se zlatými a stříbrnými poklady. Na návštěvníky čeká 10 informačních panelů rozdělených na přírodovědnou a archeologickou část. Součástí každého panelu je i QR kód, který může zájemce přenést do virtuálního prostoru. V něm budou dostupné další doplňující informace, fotografie a obrázky vztahující se k danému tématu. Naučná stezka je doplněna 8 interaktivními prvky pro děti či panoramatem výhledu na krajinné dominanty Mladoboleslavska. Stezku využijí mladší i starší, školní výpravy a především rodiny s dětmi. Kromě herních prvků jsou pro žáky a pedagogy základních škol k dispozici pracovní listy, ve kterých se hravou formou seznámí s nejzajímavějšími přírodními a prehistorickými fenomény tohoto území.

Pracovní listy jsou připravené pro mladší a starší žáky. Děti zde najdou pestrou nabídku aktivit, které se vztahují k informacím na tabulích a díky kterým lépe prozkoumají přírodu Chlumu. Doporučené vybavení: podložka A4, tužka, pastelky, sáček na přírodniny pro starší děti, izolepa a krejčovský metr, pro zvídavé i atlas rostlin a dalekohled. Sešity jsou k dispozici na Informačním centru v Mladé Boleslavi a Dobrovici, v Zahradě Domu dětí a mládeže, v restauraci a hotelu Na Statku v Nepřevázce a dále jsou ke stažení na internetových stránkách ZO ČSOP Klenice http/csopklenice.cz nebo níže v příloze.

 

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load