44709914
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

TJ Sokol Mladá Boleslav

Palackého 223
Mladá Boleslav, 293 01

GSM:+420 775 737 332
E-mail:jirounek@sokolmb.cz
Web:www.sokolmb.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Sokolovna se nachází v urbanisticky významné poloze v plochách dotvářejících charakter Městské památkové zóny, a to v prostoru městského parku Výstaviště s přilehlým souborem významných budov, jakými jsou 8leté Gymnázium, Gymnázium Dr. Pekaře, Městské divadlo, budova Komerční banky a další.
 
 
V TJ Sokol se během týdne působí řada sportovních oddílů i oddíly všestranného cvičení. Vybírat můžete z jógy, orientálních tanců, jazzové taneční skupiny, gymnastiky, šplhu, parkouru, florbalového týmu nebo například Capoeiry. Zapojit se můžete také do lekcí pohybových meditací a zdravotního cvičení. Objekt Sokolovny je využíván i oddíly fotoklubu a šachového klubu. V budově Sokola se nachází také krytý bazén s provozem pro školy plavání.

Historie objektu

Vlastní objekt sokolovny byl vystavěn v r. 1905, v době, kdy na přelomu 19. a 20. století došlo k výrazné hospodářské prosperitě a k rozvoji stavební činnosti. Urbanisticky se město od historického jádra začalo rozšiřovat severním směrem k nově vybudované železniční trati. Mnohé objekty získaly postupně nový výraz secese, zároveň se započalo i s péčí o úpravu městského parteru při zakládání nových ulic.

Slavnostní otevření sokolovny se konalo v roce 1905, kdy večer byl věnován slavnostní akademii, již se kromě desítek hostů zúčastnili i pražští jízdní Sokolové, kteří dorazili do města na koních. V neděli se konal mohutný slavnostní průvod, lemovaný stovkami místních obyvatel.

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load