30074055
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Zámek Křinec

Křinec 1
Křinec, 289 33

GSM:+420 602 227 018
E-mail:info@zamekkrinec.cz
Web:zamekkrinec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek Křinec je typickým venkovským sídlem nižší šlechty ve středním Polabí. Původně ranně barokní zámek s klasicistními prvky, získanými přestavbou v 19. století, ukrývá skvosty v podobě barokního kamenného sálu a modrých salonků, zámeckou kavárnu, empírové schodiště a přilehlý anglický park.
 
 

Zámek Křinec se nachází ve stejnojmenné obci, v úrodné krajině středního Polabí nedaleko řeky Mrliny na úpatí svědeckého vrchu Chotuc. Tato oblast v trojúhelníku zámků Loučeň, Mcely a Dymokury je osídlena již od doby halštatské.

Největšího rozkvětu se panství Křinec dočkalo po třicetileté válce. Italský šlechtický rod Morzinů si zde roku 1649 nechal zbudovat raně barokní zámek. Ten pravděpodobně nahradil bývalou tvrz postavenou Janem z Ronova.

V minulých letech byl zámek Křinec velmi opomíjen a zanedbáván, nyní však prochází rozsáhlou rekonstrukcí a pomalu se mu vrací lesk zašlé slávy. V prostorách zámku se v průběhu roku koná řada koncertů, výstav a představení. Můžete také posedět a nasát historickou atmosféru v nově zrekonstuované zámecké kavárně. 

Křinec leží na železniční trati mezi Nymburkem a Jičínem a je také ideálně dosažitelný na kolech z Poděbrad (cca 20 km) nebo z Nymburka (cca 15 km). 

Nabídka

Pro školáky a studenty základních i středních škol je zde prohlídka zámku a expozice Stará škola. Studenti se zde seznámí s průběhem výuky v letech dávno minulých i nedávných.

Možnost konání svatebních hostin a obřadů. Lze také pronajmout salon a zámeckou kavárnu za účelem pořádání kulturních a společenských akcí, fotografování a filmování.


Otevírací doba

Květen - Září So 10:00 - 17:00

Poslední prohlídka je vždy půl hodiny před koncem otevírací doby. Skupiny o 10 a více osobách po dohodě i jindy.

Vstupné

Vstupné na zámek
Plné vstupné:70,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:50,00 CZK
Rodinné vstupné:150,00 CZK

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load