46187628
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Hradní zříceniny Mladoboleslavska

Asi nejznámější poutník po českých hradech, básník Karel Hynek Mácha, si do svého skicáře zakreslil během svých cest nejednu malebnou hradní zříceninu. Třeba na území Mladoboleslavska to byla zřícenina hradu Michalovice, která se nachází na samém prahu města Mladá Boleslav a jejíž mocná věž je šikmá tak výrazně, že je to viditelné i na kilometr daleko. Přesto je na věž zříceniny hradu Michalovice možné bezpečně vystoupat a kochat se širokým výhledem na údolí řeky Jizery.
 
 

Rozsáhlá je zřícenina hradu Zvířetice, kterou najdete u Bakova nad Jizerou. Pozorný návštěvník odhalí mnoho zachovaných architektonických detailů, včetně gotických a renesančních portálů a ostění.

Navštívíte-li zříceninu hradu Valečov u Mnichova Hradiště, který je považován za jeden z nejkrásnějších skalních hradů u nás, určitě se nezapomeňte porozhlédnout i po jeho okolí. Pod hradem se totiž dochovaly romantické skalní světničky, které se kdysi staly obydlím chudých.

A od hradu Valečov je to již blízko k pozůstatkům dalšího ze skalních hradů, k Drábským světničkám, které poskytují překrásný výhled na Příhrazské skály a jejich okolí. Na Mnichovohradišťsku stojí také malebná zřícenina hradu Zásadka, kde jsou k vidění již pouhé zbytky příkopů, hradeb a zdí původního zámku.

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load