43475089
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Kolem Zvířetic

Méně náročný výlet (modrý stupeň obtížnosti) do oblasti Mladoboleslavska a ke zřícenině hradu Zvířetice.
 
 

Délka výletu: 3,5 km

Obtížnost trasy pro mechanický vozík: středně náročná, vyžaduje doprovod

Obtížnost trasy pro elektrický vozík: lehká

Vhodnost trasy pro kočárek: ano

Vhodnost trasy pro seniory: ano

Itinerář:

Náves ve Zvířeticích – zřícenina Zvířetice (1 km) – Bítouchov (2,5 km) – neznačená polní cesta (3 km) – obec Zvířetice (3,5 km)

MAPA


Popis trasy:

Z parkoviště ve Zvířeticích, na kterém nejsou místa vyhrazená pro vozíčkáře, se vydejte vpravo po rovné silnici s hrubým záplatovaným asfaltem. Po 200 m odbočte na silnici doleva. Následuje střední a mírné klesání po silnici, která se stáčí doprava. Za odpočívadlem s informačním panelem začíná střední stoupání o délce 100 m.

Ke zřícenině hradu Zvířetice lze dojet i autem, na parkovišti však nejsou vyhrazená místa pro vozíčkáře a jeho povrch je kamenitý. Přístupová cesta ke zřícenině je rovná a dlouhá 150 m, povrch tvoří štěrk a kameny (kačírek). Do hradu vede nově zbudovaný široký most (mírný sjezd), který je z obou stran dobře přístupný. Uvnitř zříceniny je povrch členitý, travnatý a s úzkými pěšinami. Polovina plochy je rovinatá.

Od zříceniny se vraťte po modré turistické značce zpevněnou polní cestou, která se přibližně po 1 km stáčí doprava. Stromová alej vás dovede na asfaltovou silnici, kde odbočíte vpravo a ocitnete se na kraji obce Zvířetice. Po 400 m jste zpět na parkovišti.

 

Zajímavosti na trase a v jejím okolí:

Hrnčířský dvůr Zvířetice

Hrnčířský dvůr Zvířetice se zabývá tradiční výrobou keramiky na hrnčířském kruhu. Výrobky jsou ručně dekorovány a výpal je prováděn v elektrických pecích. Najdete tu i kavárnu s cukrárnou.

Zřícenina hradu Zvířetice

Zřícenina raně gotického hradu ze 14. století, který byl chráněn ze tří stran vysokým břehem a hlubokými valy.

Železnice v Podhradí

Modelová trať, na které jezdí dva funkční modely parních lokomotiv. Přesný jízdní řád a objednávky skupin na tel. 607 131 762.

Řeka Jizera

Řeka Jizera je největším pravostranným přítokem Labe. Pramení na severu Čech u polských hranic a do Labe se vlévá u Lázní Toušeň, cca 10 km od Prahy. Koridorem řeky prochází cyklotrasa Greenway Jizera (cyklotrasa č. 17), propojující Jizerské hory, západní Krkonoše, Český ráj a Polabí s Prahou.


Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load