30116941
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Bělá Cup - Beachhandball

U Koupaliště 531
Bělá pod Bezdězem, 294 21

GSM:+420 608 332 260
+420 603 181 104
E-mail:srbav@seznam.cz
M.Hrib@seznam.cz
Web:www.plazovka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Víkendový turnaj plážové házené v příjemném prostředí Městského koupaliště v Bělé pod Bezdězem. Celou akci doprovází bohatý kulturní program s ohňostrojem.
 
 

Každoročním sportovním lákadlem se v Bělé pod Bezdězem stal turnaj v plážové házené, který se pravidelně koná na přelomu června a července v areálu přírodního koupaliště města Bělé pod Bezdězem. Plážová házená je venkovní obdobou klasické indoorové házené, hraje se ale na pískovém kurtu s omezeným počtem hráčů a upravenými pravidly.

První ročník turnaje se konal v červnu 2006 a startovalo na něm celkem 32 týmů. Od té doby došlo k několika významným změnám. Velmi důležitým počinem byla výstavba třetího hracího kurtu, který organizátoři zbudovali za podpory Města Bělá pod Bezdězem a umožnili tak uspokojit narůstající zájem týmů z celé Evropy o start na tomto turnaji. Kapacita pro startující týmy se tak navýšila na 56 celků, i tak se ale každý rok na několik zájemců nedostane.

Turnaj je zařazen do série mezinárodních turnajů pod hlavičkou Evropské házenkářské federace a každoročně se tak na něm objevují týmy z Německa, Chorvatska, Maďarska, Polska nebo Nizozemska. Součástí turnaje, který se koná vždy od pátku do neděle, je bohatý kulturní a sportovní program. Každoročně nechybí sobotní noční ohňostroj a večerní hudební party. Házenkářští fanoušci mají neopakovatelnou příležitost vidět v akci reprezentanty České republiky, kteří se v Česku představují pouze na turnaji v Bělé pod Bezdězem. Nechybí ani oficiální autogramiáda těchto hráčů hrajících v nejlepší světové soutěži v Německu.

Od prvního ročníku turnaje také organizátoři přispívají finančním darem určeným na vzdělávací aktivity žáků 1. stupně v ZŠ Bělá pod Bezdězem.

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load