30096249
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Metalová cesta Mladou Boleslaví

Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 326 109 405
+420 326 109 402
Web:www.metalovacesta.cz
www.mladoboleslavsko.eu
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka, která zavede návštěvníka Mladé Boleslavi do historických zákoutí města a upozorní na významné pamětihodnosti, které zůstávají oku turisty zcela neprávem skryty.
 
 

Délka: 7 km
Výchozí bod: Infocentrum Mladá Boleslav (Železná ul.), autobusové nádraží Mladá Boleslav

Návštěvníka cestou doprovází na šestnácti zastaveních originální, audiovizuální panely z kovářské dílny Davida Szalaye.

Cílem naučné stezky je upozornit na to, že Mladá Boleslav není pouze „město automobilů“, jak je veřejností nejčastěji vnímána, ale že se může pochlubit mnoha dalšími rozličnými památkami a atraktivními místy.

Panely Metalové cesty nás zavedou například na mladoboleslavské Výstaviště s překrásným secesním divadlem, ke střední průmyslové škole architekta Jiřího Krohy, do Sboru českých bratří i blízkému areálu Na Karmeli. Představí nám církevní chrám Nanebevzetí Panny Marie, středověký palác Templ, Mladoboleslavský hrad, Židovský hřbitov, Lesopark Štěpánka, kostel sv. Havla a samozřejmě také renesanční radnici a nové Staroměstské náměstí s moderní fontánou.

Podobné informační panely, které už ale nejsou přímo součástí trasy, je možné nalézt i u zříceniny hradu Michalovická putna, na letišti a u Kliniky Dr. Pírka. Všechny panely jsou také uzpůsobeny i pro zahraniční návštěvníky, kteří zde naleznou veškeré informace v angličtině a němčině.

Navigace

 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load