46167151
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Týden knihoven 2022

Týden knihoven
Místo konání:Knihovna města Mladá Boleslav, Tř. Václava Klementa 1229, Mladá Boleslav, 293 01
Datum konání:3.10.2022 až 9.10.2022
Charakter akce:Místní
Typ akce:Jiný typ akce
Tematická kategorie:Literatura
Anotace:Knihovna města Mladá Boleslav se připojuje k 26. ročníku celostátní akce Týden knihoven.

Podrobný popis:

Knihovna města Mladá Boleslav se každoročně zapojuje do celostátní akce s názvem Týden knihoven, která probíhá vždy v prvním říjnovém týdnu. Týden knihoven je vyhlašován  profesní organizací SKIP (Svaz knihovníků a informačních pracovníků). Cílem aktivit pořádaných při této příležitosti je propagace čtení, čtenářství, knih a knihoven, připomenutí významu čtení pro život a rozvoj člověka a nabídka atraktivního využití volného času. Letošní ročník je věnován udržitelnosti. Téma vychází z cílů udržitelného rozvoje formulovaných Organizací spojených národů. K jeho naplňování se zavázaly všechny členské státy OSN.  Tyto cíle jsou komplexní a zahrnují složku sociální, ekonomickou i ekologickou. Jejich mottem je “leave no one behind”, tedy nikdo nemá být vyloučen, protože udržitelný rozvoj lidstva se týká nás všech.“

 

V Týdnu knihoven bude probíhat akce určená studentům 1. ročníků středních škol a učilišť. Pro snadnější vstup do studia připravila knihovna pro studenty zvýhodněnou registraci na jeden rok. Zvýhodněnou registraci (10,-Kč) na jeden rok získají ti studenti, kteří se dostaví do knihovny s platným občanským průkazem a školou potvrzeným tiskopisem o studiu 1. ročníku. Tiskopis je možné si vyzvednout u profesorů českého jazyka nebo v knihovně. Akce platí od září do konce listopadu 2022.

Během Týdne knihoven bude v dětském oddělení v hlavní budově knihovny probíhat akce Rozbal (eko)obal, kdy si děti vypůjčí knížku „naslepo“. Jakou knížku si vypůjčily, zjistí děti až doma po rozbalení. Zároveň bude připravena ve všech půjčovnách knihovny výstavka knížek, které se týkají tématu udržitelnosti.

Během Týdne knihoven budou za svými čtenáři cestovat některé knížky vyřazené z fondu Knihovny města Mladá Boleslav. V několika autobusech MHD budou rozvěšeny knihy, které si cestující mohou číst během jízdy a pokud se jim kniha zalíbí, mohou si ji odnést. Dáme tak starším knihám další šanci. Všem cestujícím přejeme příjemnou jízdu a krásné počtení.


 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load