46187284
ENDESKPLNL
Zobrazit kategorie

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘!

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘!
Pořadatel:Muzeum města Mnichovo Hradiště
Místo konání:Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště, 295 01
Datum konání:9.9.2022 až 30.10.2022 od 9:00 do 16:00 hodin
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:https://muzeum.mnhradiste.cz/muzeum/aktuality/vystava-zavodnici-bobkovi-zacina-vernisazi-ve-ctvrtek-8-9-od-17-00
Anotace:Poznejte a připomeňte si světové úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic! V rámci výstavy projekce unikátních videozáznamů nejen ze závodů!

Podrobný popis:

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘ v prostorách městského muzea ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště!

Výstava je přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 16 hodin, i o víkendech a státních svátcích!

V rámci výstavy budou vystaveny unikátní originály závodních aut při příležitosti Sousedské slavnosti, v sobotu 17. září na Masarykově náměstí v Mnichově Hradišti!

V rámci výstavy se uskuteční také filmová projekce vybraných autorských videozáznamů Eduarda Líhaře a Jana Splídka, nejen ze závodů, včetně následné besedy v Kino Mnichovo Hradiště, v úterý 4. října od 18:00!

Vstupenka na výstavu platí do všech ostatních stálých expozic městského muzea!


Václav Bobek st.: „Člověk ani neměl čas pro samé závodění žít.“

Hodiny strávené v autodílnách. Vůně benzínu. Adrenalin za volanty závodních škodovek. Rychlost. To je prostředí, ve kterém vyrůstali a desítky let žili tří místní rodáci, výborní automobiloví závodníci Václav Bobek st., Jaroslav Bobek a Václav Bobek ml.

Výstava, která je pro vás od čtvrtka 8. září do neděle 30. října 2022 připravena ve 2. patře zámku v Mnichově Hradišti, připomíná fotografiemi i unikátními předměty jejich závodnicky úspěšné roky. Ukážeme vám také, jak vypadaly například Škoda 1100 OHC Coupé, Škoda 440 – Spartak, Škoda Spider 728 S nebo Formule 3. Nejen tato závodní auta totiž uvidíte na výstavě na fotografiích a ve videích z vybraných závodů. Bobkovi jich absolvovali desítky, v Čechách (Brno, Rosice, Most, Jičín, Mladá Boleslav, …) i zahraničí (Le Mans, Tour d´Europe, Alpská Rallye, Shell 4000 Rallye Kanada, Monte Carlo, …).

Doprovodný program k této automobilové výstavě začne v sobotu 17. září na náměstí v Mnichově Hradišti při Sousedské slavnosti. Obdivovat určitě přijďte historická závodní auta Bobkových, která jsme pro tuto příležitost sehnali a nechali do Mnichova Hradiště dovést. Budou vystavena na parkovišti u Klášterského hostince u Karlových Varů. Muzejní stánek na Sousedské slavnosti bude tematicky zaměřen a bude určen především dětem. Ty si v dílničce u stánku budou moci vlastnoručně vyrobit předmět inspirovaný automobilovými závody.

Dalším bodem doprovodného programu k výstavě je připravovaná beseda s Eduardem Líhařem, která bude doplněna o videa a fotografie. Na tuto akci se sejdeme v kině v Mnichově Hradišti v úterý 4. října od 18 hodin.

Těšíme se na opětovná společná setkání!
 
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
EU
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load